Witamy na naszej stronie

LogowanieMisterium Wielkanocne-2011
Uroczystości i wydarzenia 2010/11

18 kwietnia 2011 roku w naszej szkole po raz pierwszy w historii wystawiliśmy

Misterium Wielkanocne”

kliknij na zdjęcie

Pomysłodawczynią była Pani Anna Łukasiak – nauczyciel religii.

Jest kilka takich dni w roku szkolnym, które robią na nas duże wrażenie.Ten dzień należał niewątpliwie do takich. Już od samego rano szykowanie strojów, ostatnie próby aż wreszcie upragniona premiera. Młodzi artyści z naszej szkoły, ucharakteryzowani na postaci z czasów Jezusa, pokazali na co ich stać.

Przedstawienie idealnie wpisało się w czas Wielkiego Tygodnia. Uzmysłowiło, co stało się w tamtym czasie, jak ważne jest zmartwychwstanie naszego Pana.

Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością goście: ksiądz z parafii Szwelice, do której należy nasza szkoła, zastępca burmistrza Pan Zenon Kowalewski, prezes pułtuskiego oddziału ZNP Pani Maria Korbal, wicestarosta pułtuski – Pan Andrzej Dolecki, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Bożena Załęska, a także rodzice i babcie uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor Teresa Piotrowska oraz przybyli goście złożyli zebranym świąteczne życzenia i wszyscy wspólnie obejrzeli misterium.

W rolę Jezusa wcielił się Piotr Lusa z klasy VI, pozostałe role przypadły uczniom klas IV – VI. Przedstawienie było dość nietypowe w swojej formie, ponieważ aktorzy występowali nie tylko na „scenie głównej”, ale także z tyłu, za publicznością, widzowie musieli zatem odwrócić się, aby obejrzeć wszystko. Aktorzy stanęli na wysokości zadania i tak trudne zagadnienia jak cierpienie i śmierć Chrystusa odegrali wzorowo,ukazując całą dramaturgię tamtych chwil:począwszy od procesu Jezusa, przez ukrzyżowanie,aż do Jego chwalebnego zmartwychwstania.Tym samym wzruszyli dogłębnie wszystkich i wprowadzili nas w wyjątkową atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Na koniec Misterium zapanowała wielka radość ze Zmartwychwstania Pana Jezusa-co było naszym celem.Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć ciepłych i serdecznych życzeń,które złożyła wszystkim Pani Dyrektor oraz Goście.

Po „Misterium Wielkanocnym”, korzystając z okazji, Pani dyrektor przekazała uczniom podziękowania za udział w diecezjalnym konkursie plastycznym.

Jedna z uczennic – Milena Chodyna z klasy III otrzymała nagrodę za zajęcie II miejsca. Ponadto nagrodę za zajęcie III miejsca w powiatowym,  plastycznym konkursie „Współczesna Wycinanka Pułtuska” odebrał Kamil Siarkowski z klasy VI. Gratulujemy!

Przestawienie się udało, mimo tremy nikt się nie pomylił. Ciekawe, czy wystawianie misterium na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych uroczystości…

tekst: Monika Bąk

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości