Witamy na naszej stronie

LogowanieWigilia 2010
Uroczystości i wydarzenia 2010/11

Można obejrzeć krótki film z kolędą... Na YOUTUBE

 

Święta Bożego Narodzenia to "magiczne" święta.

Mają swój bajeczny urok, spotęgowany przez blask lampek na choince i płatki śniegu sypiące za oknami.

Świąteczny nastrój udzielił się również uczniom i nauczycielom naszej szkoły...

W poniedziałek, 20 grudnia 2010 roku, odbył się dla pracowników naszej szkoły i zaproszonych gości tradycyjny opłatek wigilijny i Jasełka. Mimo dokuczliwej, zimowej aury goście dopisali. Było bardzo wielu rodziców, którzy chcieli obejrzeć swoje pociechy w tym specjalnym przedstawieniu, przybyli emerytowani pracownicy, a także zaproszeni przyjaciele szkoły. W przeuroczej, nastrojowej scenografii wykonanej przez Panią katechetkę – Annę Łukasiak, która po raz pierwszy z uczniami, przy pomocy naszych nauczycieli -głównie Pani Bożeny Adamskiej oraz rodziców, uświetniła wigilijne spotkanie swoim przedstawieniem.

Najpierw jednak Pani dyrektor Teresa Piotrowska oddała gościom głos. Życzenia Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, bogatego Mikołaja oraz samych szczęśliwych dni w Nowym Roku 2011 przekazali: Pan Zenon Kowalewski – z-ca burmistrza miasta Pułtuska, Pani Maria Korbal – prezes oddziału powiatowego ZNP w Pułtusku (która tradycyjnie już podarowała szkole świąteczny drobiazg), Pani Bożena Potyraj dyr. Miejskiej Biblioteki im. J. Lelewela, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Pani Agata Kołakowska, Pan Andrzej Dolecki – Starosta Powiatu Pułtuskiego, ks. Jan Włoczewski – proboszcz parafii Szwelice, do której należy nasza szkoła, Pani Bożena Załęska – przewodnicząca Rady Rodziców. Do życzeń przyłączyła się Pani dyrektor naszej szkoły Teresa Piotrowska.

Po życzeniach przyszła pora na występ uczniów. W tym roku zaangażowano uczniów kl. IV – VI, jedynym wyjątkiem była Joanna Bieńkowska z kl. I. W rolę Matki Jezusa w tym roku wcieliła się Karolina Załęska z kl. V a Józefa zagrał Cezary Knyżewski z kl. IV. Liczne próby poskutkowały występem bez żadnych „wpadek”.

Wigilijna inscenizacja łączyła w sobie elementy poezji, śpiewu i muzyki. Na scenie pojawili się pasterze, anioły, diabeł, okrutny król Herod, trzej mędrcy oraz Maryja z Józefem i Dzieciątkiem Jezus. Chór dziewczynek śpiewał kolędy i pastorałki. Trudno oddać nastrój tego spektaklu słowami, a nawet zdjęciami, trzeba było tu być i na żywo, jeszcze raz przeżywać narodziny Zbawiciela... .

Może zamieszczone w naszej Fotogalerii zdjęcia, choć trochę pokażą nastrój tego wieczoru.

Po przedstawieniu nadszedł czas na tradycyjną wieczerzę. Ksiądz odczytał fragment Pisma św. Zgromadzeni podzielili się opłatkiem, składając sobie ciepłe, serdeczne życzenia. Dalszą część spotkania przebiegła w miłym nastroju przy wspaniałych potrawach przygotowanych przez rodziców i nauczycieli.

Tegoroczna wigilia dowiodła, że rodzice i nauczyciele to wielka, szanująca się rodzina.

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości