Witamy na naszej stronie

LogowanieMikołajki 2010
Uroczystości i wydarzenia 2010/11

Święty Mikołaj

(ang. Santa Claus, Father Christmas) – postać starszego mężczyzny z brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i bajek w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Według różnych wersji zamieszkuje wraz z grupą elfów Laponię lub biegun północny.

W większej części Europy, w tym w Polsce, dzień Świętego Mikołaja obchodzony jest tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które przez cały mijający rok były grzeczne, znajdują prezenty, ukryte pod poduszką, w buciku lub w innym specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu (np. w skarpecie).


6 grudnia każde dziecko od rana zagląda pod poduszkę albo do buta szukając prezentu od św. Mikołaja.

 

Dzieci z klas 0 – III, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobach spotkały się w sali przedszkolaków i wspólnie oczekiwały na przybycie Mikołaja. Przybył tuż przed godziną 10:00. Miał wyjątkowo dobry dojazd, bo śniegu było co niemiara i sanie wylądowały na delikatnym, puszystym śnieżku tuż obok szkoły. Najpierw przedszkolaki powiedziały wierszyki i zaśpiewały piosenkę dla Mikołaja, a później nastąpiła ta najważniejsza chwila – prezenty! Po rozdaniu prezentów, dzieci poprosiły Mikołaja o wspólne zdjęcie i pożegnały tego niezwykle miłego gościa. Dzieci z klas I – III poszły do swoich klas, a przedszkolaki z Panią Bożenką Adamską i rodzicami zasiedli do przyjęcia przygotowanego przez rodziców.

Uczniowie z klas IV – VI, które w Mikołaja już nie wierzą, kwestię prezentów pozostawili swoim kolegom i koleżankom. Kilka dni wcześniej ciągnęli losy i dziś obdarowali siebie nawzajem drobnymi podarkami. Czas minął bardzo miło i sympatycznie.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia w "Fotogalerii"

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości