Witamy na naszej stronie

Logowanie



Piknik rodzinny
Uroczystości i wydarzenia 2010/11

W piątek 15 października 2010r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bobach odbył się piknik rodzinny „Pożegnanie lata”.

Nazwa wyjątkowo trafiła w aurę, ponieważ tego dnia było całkiem słonecznie i dość ciepło, ale każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to już pewnie resztki letniej pogody.

Piknik zorganizowaliśmy w związku z akcją „Postaw na rodzinę”. Oprócz tego uczniowie (i całe rodziny) już od jakiegoś czasu piszą prace na konkurs literacki „Rodzinna opowieść”, a także tworzą drzewa genealogiczne swoich rodzin. Na koniec października planowana jest wielopokoleniowa wycieczka do Św. Lipki.

Piknik można zaliczyć do imprez udanych. Odbyły się różne zawody:

-  w skakaniu na skakankach najlepsze okazały się: Alicja Tośka z klasy IV i Zuzanna Bajno z klasy III,

- w skakaniu, bieganiu w workach zwyciężył Szymon Bierdziński z klasy VI i Dominika Słoniewska z klasy III,

- w kręceniu hula – hoop było wiele zwycięstw – Oliwia ? z klasy I, Dominika Słoniewska, Zuzanna Bajno z klasy III (które kręciły ponad 20 minut), Alicja Tośka z klasy IV i Karolina Załęska z klasy V.

- w torze z przeszkodami wygrały dziewczynki z klas I-III.

- w meczu piłki nożnej zwyciężyli chłopcy z klasy VI.

Oprócz zawodów, w których rodzice byli głównie kibicami, odbyły się takie, w których rodzice brali czynny udział. W konkursie na najdłuższą obierkę ziemniaka  najlepsza okazała się mama Alicji Tośki, której obierka mierzyła aż 57 cm! Druga była babcia Zuzi Bajno, której obierka miała ponad 30 cm. W biegu w parach z jedną nogą związaną skakanką zwyciężyły znowu Alicja i jej mama. Zdaje się, że to wyjątkowo wysportowana rodzina! Kolejną zwycięską parą była Julita Bryl ze starszą siostrą.

Pomiędzy rozgrywkami rozpaliliśmy ognisko, przy którym można było się ogrzać, upiec kiełbaskę i porozmawiać choćby o pogodzie.  Mamy, babcie i starsze rodzeństwo pomogli maluchom, którzy niezbyt wprawnie radzili sobie z takimi biwakowymi warunkami, ale o to przecież chodzi w rodzinie, by sobie pomagać i dobrze razem się bawić.

Wygląda na to, że „Pożegnanie lata” może się na stałe wpisać w kalendarz spotkań w naszej szkole.

fotki już w "Fotogaleri"

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości