Witamy na naszej stronie

LogowaniePułtusk-wycieczka 2010
Wycieczki 2009/2010

27 maja cała nasza szkoła pojechała na wycieczkę do Pułtuska.

W planie było wiele edukacyjnych atrakcji.

Na początku pojechaliśmy autobusem na pułtuski rynek. Tam grupa rozdzieliła się – przedszkolaki i klasy I – III poszły do Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela, a klasy IV – VI do Muzeum Regionalnego. Tam obejrzeliśmy między innymi zdjęcia i malowidła dawnego Pułtuska, słynny meteoryt pułtuski oraz znaleziska archeologiczne z terenu miasta. Na samym szczycie wieży ustawione były lunety, lecz warunki pogodowe nie pozwoliły na oglądanie panoramy miasta. Naszym przewodnikiem w muzeum była sama Pani dyrektor Anna Henrykowska, która w dodatku pochwaliła nas na koniec, twierdząc, że jesteśmy grzeczni i bardzo inteligentni. (Nasze panie pękały z dumy!)

Potem nastąpiła zmiana, maluchy poszły do muzeum, a my do biblioteki. Tam czekała na nas pani bibliotekarka, która opowiedziała o tym zawodzie. Pracuje tam od 17 lat i powiedziała, że bardzo lubi swoją pracę. Pokazała, jak zachowywać się w bibliotece, jak wypożyczać książki, co zrobić, by w bibliotece był ład i porządek. Zachęciła nas do korzystania z biblioteki. Obejrzeliśmy też najmniejszą i największą książkę, poszliśmy na chwilę do wypożyczalni dla starszych, a także do czytelni, gdzie przejrzeliśmy kroniki biblioteki.

Następnie udaliśmy się do Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym „punkcie programu” wszyscy słuchali w skupieniu opowiadań strażaków, a szczególnie młodsi chłopcy, którzy marzą o zostaniu strażakiem. Następnie pokazano nam, jak wygląda „alarm”. Wszystkim się podobało, kiedy strażacy zjeżdżali po rurach (niestety, nam nie pozwolono zrobić tego samego…). Na końcu pokazano nam sprzęt. Szkoda, że było go mało, ale część wysłano, by pomagać podtopionym obszarom Polski. Wielki 24 metrowy dźwig wywołał zachwyt.

Potem z niechęcią wróciliśmy do domów, chociaż większość z nas wolała zostać w straży pożarnej…

Zdjęcia - ""Fotogalerii"

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości