Witamy na naszej stronie

LogowanieGRY

Strona główna Wycieczki Wycieczki 2015/2016 WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY
WYCIECZKA DO BIAŁOWIEŻY
Wycieczki 2015/2016

Nikt nie lubi rano wstawać, ale tym razem było warto! 24 września o 5:45 rano wyruszyliśmy spod szkoły w Bobach na wycieczkę do Białowieskiego Parku Narodowego.

O godzinie 10:00 byliśmy w Hajnówce i zajmowaliśmy miejsca w wagonie kolejki wąskotorowej, pojechaliśmy nią do miejscowości Topiło. Pogoda dopisała, więc przejażdżka była niemałą atrakcją i pozwoliła zachwycać się widokami rezerwatu przyrody. W tej leśnej wiosce zjedliśmy drugie śniadanie, pobawiliśmy się na placu zabaw i wróciliśmy kolejką do stacji w Hajnówce.

Stamtąd przejechaliśmy do Białowieży i z przewodnikiem zwiedziliśmy Muzeum Przyrodniczo – Leśne, mogliśmy z bliska obejrzeć zwierzęta (te maleńkie jak owady i największe jak żubr czy łoś) żyjące w puszczy.  Weszliśmy również na wieżę widokową, z której podziwialiśmy rozległy krajobraz puszczy po stronie polskiej i białoruskiej.

Po obiedzie pojechaliśmy do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, gdzie mogliśmy zobaczyć żywe zwierzęta – żubry, łosie, rysia, tarpany, dziki… Kupiliśmy pamiątki i wróciliśmy do autokaru, aby wyruszyć w drogę powrotną.

Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. To była pouczająca wyprawa.

Wycieczka była w całości dofinansowana z Gminnego Programu
Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości