Witamy na naszej stronie

LogowanieGRY

Strona główna Wycieczki Wycieczki 2009/2010 Wycieczka w Mikołajki 2009
Wycieczka w Mikołajki 2009
Wycieczki 2009/2010

Mikołajki to fajny dzień!

Człowiek dostaje prezenty od rodziców, dziadków i innych bliskich. W szkole też tego dnia jest inaczej. Do maluchów przychodzi Mikołaj, panuje świąteczna atmosfera.

Jednak w tym roku, mikołajki wypadły w niedzielę, a my z tej okazji pojechaliśmy do Warszawy. 7 grudnia o 8:30 wyruszyliśmy. Pierwszym punktem wyprawy było kino IMAX, obejrzeliśmy tam „Opowieść Wigilijną”. Film zrobił na nas duże wrażenie, bo był bogaty w efekty trójwymiarowe. Niesamowity był lot nad dawnym Londynem, czy śnieg, który (zdawało się) padał na całą salę. Wielu z nas kilkakrotnie bardzo się wystraszyło, mogliśmy się poczuć jak sam Ebenezer, któremu cała historia się przydarzyła.

Po filmie pojechaliśmy do Sali Zabaw  Kolorado, tam wyszaleliśmy się za wszystkie czasy, a także za wszystkie zbyt nudne lekcje…

Kolejnym etapem wyprawy był Pałac Kultury i Nauki, tam pod okiem przewodników zwiedziliśmy interaktywną wystawę pt: „Nasza Ziemia”, dowiedzieliśmy się co nieco o różnych ekosystemach, ekologii, poznaliśmy historię naszej planety. Wystawa zlokalizowana jest na kilku piętrach – II, VI i XXX, obejrzeliśmy więc dodatkowo panoramę miasta nocą. Z góry Warszawa wygląda imponująco, a ludzie są tacy mali!

Dzięki temu, że z Pałacu Kultury i Nauki wyjechaliśmy po 17:00, mogliśmy obejrzeć, jak pięknie wygląda ulica Nowy Świat, jaką choinkę przed Belwederem ma Prezydent i jakie wspaniałe świąteczne drzewko jest przed Zamkiem Królewskim.

Na koniec musieliśmy zajechać do Mc Donald’a, bo bez tego wycieczka się nie liczy. Po drodze załatwiliśmy z nauczycielami, że jutro zastosują wobec nas taryfę ulgową i spokojnie wracaliśmy do domów.

To były udane mikołajki!

 

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości