Witamy na naszej stronie

LogowanieSPEKTAKL TVP
Uroczystości i wydarzenia 2014/15

We wtorek 24 lutego 2015r. o godzinie 10.00, uczniowie naszej szkoły oglądali transmitowany na żywo w Internetowym Teatrze TVP dla szkół spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek pt."Pacan-historia o miłości".

Sztuka Marii Wojtyszko to napisana z dużą wrażliwością i poczuciem humoru opowieść o zwierzętach, które straciły dom. Opowieść o zwierzętach w schronisku jest metaforą losu wszystkich tych, którzy znaleźli się na marginesie.

"Mam na imię Pacan i miałem być jamnikiem" - mówi główny bohater, neurotyczny kundel, który kiedyś miał na imię Fryderyk. Pewnego dnia właściciel Pacana znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrozpaczony pies postanawia go odszukać, nie jest jednak przyzwyczajony do samotnych wędrówek po mieście i szybko trafia do schroniska. Spotyka tam grono doświadczonych przez los zwierząt o dość ekscentrycznych osobowościach. Jednym z nich jest Księżniczka – piękna i dumna charcica, która, jak sama twierdzi, „nie zadaje się z pospólstwem”. Czy starzejący się kundel z nadwagą może mieć u niej szanse? I czy Pacan ostatecznie wybierze powrót do domu, na ukochaną kanapę, czy też niełatwą miłość do Księżniczki? występują: Irmina Annusewicz, Aneta Głuch-Klucznik, Marta Kwiek, Patrycja Łacina-Miarka, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka, Marek Tatko, Józef Frymet, Krzysztof Grębski, Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości