Witamy na naszej stronie

LogowanieGRY

Strona główna Projekty Projekty profilaktyczne Śmiejąc się i bawiąc z moimi kolegami, nie będę mieć w przyszłości problemów z nałogami
Śmiejąc się i bawiąc z moimi kolegami, nie będę mieć w przyszłości problemów z nałogami
Projekty profilaktyczne

W październiku i listopadzie 2014r. w naszej szkole, realizowany był projekt „Śmiejąc się i bawiąc z moimi kolegami, nie będę mieć w przyszłości problemów z nałogami” dofinansowany w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w roku 2014.

Dzięki temu projektowi możliwe było zapewnienie uczniom oczekującym na przyjazd autobusu lub rodziców interesujących zajęć pozalekcyjnych, które zainspirują dzieci do atrakcyjnego spędzania czasu wolnego zamiast sięgania po używki. Podczas tych zajęć nauczyciele proponowali gry i zabawy zespołowe, mające na celu zaszczepienie zdrowego stylu życia, zasad koleżeństwa, troski o własne zdrowie i życie. Poza tym przeprowadzony został konkurs plastyczny
z atrakcyjnymi nagrodami.

W ramach projektu zakupione zostało wyposażenie kącika zabaw: dywan, fotele SAKO, stół do piłkarzyków i do cymbergaja, gry i puzzle, mata do tańca, tablica korkowa do ekspozycji prac dzieci, materiały papiernicze oraz nagrody za udział w konkursie.

 

Zajęcia zainspirowały dzieci do spędzania czasu wolnego w sposób ciekawy, atrakcyjny, pożyteczny, kształtujący odpowiedzialność, zaradność, zdolność planowania. Podczas przerw śródlekcyjnych również korzystają z zakupionych przedmiotów i wesoło bawią się, pamiętając o tym, że trzeba się dzielić zabawkami i że ogromną radość sprawia wspólne spędzanie czasu.

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości