Witamy na naszej stronie

LogowanieWYCIECZKA DO WARSZAWY
Wycieczki 2014/2015

15 października 2014r. wyjechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd zorganizowała Pani Zofia Płochocka – katechetka.

Pierwszym punktem była Świątynia Opatrzności Bożej. Sympatyczna przewodniczka, Pani Monika, oprowadziła nas po podziemiach świątyni, pokazała z jakich materiałów budowany jest kościół, opowiedziała historię budowli.

Następnie zaprowadziła do pomieszczenia, w którym obejrzeliśmy historię Polski w trzech aktach. To niezwykły teatr, który w 24 scenach opowiada tysiącletnie dzieje naszej ojczyzny. „Aktorami” były przestrzenne, ręcznie rzeźbione  i malowane figurki. Muzyka, efekty dźwiękowe, świetlne, historia opowiedziana przystępnym językiem przypadły nam do gustu. Wszyscy i mali, i starsi wyszli oczarowani.

Później Pani Monika oprowadziła nas po świątyni, pokazała niezwykły ołtarz, relikwie Jana Pawła II, oprowadziła po panteonie wielkich Polaków. Ostatnim punktem były warsztaty, podczas których poznaliśmy szczegóły pielgrzymki Papieża Polaka do Japonii. Kilka osób mogło przymierzyć prawdziwe kimono, a na koniec dzieci wykonały japońską grę zręcznościową.

Po ogromnej dawce wiedzy i po modlitwie w tym szczególnym miejscu wybraliśmy się po odrobinę rozrywki. Pojechaliśmy do sali  zabaw
„Fun Park Digiloo”, tam wyszaleliśmy się,  wybawiliśmy i … wróciliśmy do szkoły.

To była udana wycieczka!

(zdjęcia w fotogalerii)

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości