Witamy na naszej stronie

LogowaniePracownia EFS
Projekty i programy unijne i rządowe

PRACOWNIA KOMPUTEROWA

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną szkołę, w której nie spotykamy się z komputerem i Internetem. Nasza szkoła już od wielu lat wprowadza najmłodszych w arkana wiedzy o komputerze. Pierwsza pracownia komputerowa powstała w 2003 r. i składała się z komputerów nieodpłatnie uzyskanych z ZS im. J. Ruszkowskiego.

W czerwcu 2008 r. nasza szkoła otrzymała nieodpłatnie  nowoczesną pracownie komputerową. Pracownia zostały przyznane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach realizacji projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
Nasza  pracownia to 11 nowoczesnych komputerów z serwerem, komputer przenośny wraz z rzutnikiem oraz skaner i drukarka laserowa. Wszystkie komputery posiadają system operacyjny Windows Vista Buisness i pakiet Office 2007. Ciekawostką nowej pracowni jest zastosowanie technologii Intel iPat do zarządzania stacjami roboczymi. Serwer oparty na procesorze Core2Duo E440 pozwala na realizacje wielu zadań: zarządzanie kontami uczniów i nauczycieli, udostępnianie drukarek, i zasobów plikowych, prowadzenie serwisu WWW, FTP, e-mail, zdalną pracę. Pracownia posiada również własny mobliny zestaw miltimedialny (komputer przenośny i rzutnik

Większość nauczycieli naszej szkoły, przygotowując się do przyjęcia pracowni, ukończyła szkolenie „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna w praktyce szkolnej”, które daje im możliwość profesjonalnego wykorzystania komputerów w czasie zajęć z poszczególnych przedmiotów.

Nowa pracownia pomaga w przygotowaniu uczniów do życia w globalnym społeczeństwie informacji poprzez zapewnienie możliwości korzystania z technologii informacyjnej i komunikacyjnej, w uczeniu się i rozwiązywaniu problemów.

Maluszki, uczniowie klas 0 3, podnoszą swoje umiejętności arytmetyczne i czytania, znajomość zasad ortografii w sali komputerowej.

Nie tylko uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne do pracy z komputerem.

W naszej szkole obyło się wiele spotkań z nauczycielami w obu salach komputerowych. Nauczyciele podnosili i podnoszą swoje umiejętności w pracy w komputerem na warsztatach komputerowych.

 

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości