Witamy na naszej stronie

LogowanieTEATR INTERNETOWY
Uroczystości i wydarzenia 2013/14

16 stycznia uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w kolejnym spektaklu Internetowego Teatru TVP. Tym razem przedstawienie pt: ”Momo” transmitowano  z Teatru Dramatycznego w Białymstoku.


„Momo” to spektakl, który dotknął jednego z najważniejszych problemów współczesności – braku czasu. Zapracowani i zajęci swoimi sprawami rodzice rekompensują dzieciom brak rodzinnego ciepła dostatnim życiem. Personifikacją pożeraczy czasu są Szarzy Panowie, przebiegli złodzieje, którzy bezlitośnie odkupują godziny, a nawet minuty życia od dorosłych, by w przyszłości przejąć panowanie nad ich czasem. Walkę z nimi podjęła  bezdomna dziewczynka – Momo, która posiadała niezwykłą moc – potrafiła  rozmawiać z ludźmi, słuchać i zjednywać sobie ich przychylność. Pod jej wpływem ludzie stawali się dla siebie lepsi, a dzieci przestawały się nudzić.  Sztuka poruszała ważną kwestię oddalania się ludzi od siebie spowodowanego pogonią za gromadzeniem dóbr materialnych.

Spektakl „Momo” nie wszystkim się podobał, wymagał bowiem myślenia, interpretacji, ale takie właśnie jest zadanie projektu Internetowy Teatr TVP – zaszczepienie młodym widzom zamiłowania do sztuki ambitnej i wartościowej.

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości