Witamy na naszej stronie

LogowanieWycieczka do Torunia
Wycieczki 2011/2012

TORUŃ 2012

Gdyby ktoś we wtorkowy poranek przejeżdżał koło szkoły w Bobach, zdziwiłby się, że dzieci tak wcześnie chcą się uczyć, bo przed szkołą czekał już spory tłumek. Ale to prawda, dzieci chcą się uczyć w taki sposób jak tego dnia – na wycieczce! Dziś wyprawa do Torunia! Wyjazd godzina 5:00 rano! Mimo tak wczesnej pory, mimo czekającej ich długiej podróży zarówno starsi uczniowie jak i dzieci, a także dorośli niecierpliwie czekali na przygodę!

No i zaczęło się! Najpierw toruńska starówka, mimo upału chłodny cień kamienic, zakupy pierników, pamiątek i zdjęcia pod pomnikiem Kopernika.  Kolejny punkt programu to Planetarium, w którym  można było poznać to, co daleko w kosmosie – pospacerować po księżycu, Marsie i obejrzeć inne planety. W Geodium „pobawiliśy się” różnymi urządzeniami, dzięki którym poznaliśmy dzieje ziemi. Następnie przejazd do Solca Kujawskiego, tam pomiędzy drzewami oglądaliśmy… dinozaury. Kto by pomyślał! Pani przewodnik opowiadała o tych pradawnych stworzeniach, a następnie zaprowadziła wszystkich do kina  na film 5D, który uzupełnił naszą wiedzę, a niektórych dość wystraszył. Po sporej porcji wrażeń poszliśmy odpocząć i zrelaksować się. Oczywiście był to relaks ze sporą dawką adrenaliny – karuzele i inne atrakcje parku rozrywki. Dzieci, które były z opiekunami, zdziwiły się, że ich mamy czy babcie też lubią pobawić się na karuzeli! Odwagi można pogratulować kilku mamom i babci, bo z opiekunów tylko Pani Katarzyna Piecuska wykazała się podobną odwagą. Najgorzej tego dnia spisał się czas, biegł zdecydowanie zbyt szybko! W takim miejscu jak JuraPark można było bowiem spędzić cały dzień… Ostatni, obowiązkowy punkt wycieczki to Mc Donald, później już tylko długi powrót do domu. Wycieczkę jednak zdecydowanie należy zaliczyć do udanych, skoro nawet przedszkolaki w drodze powrotnej żałowały, że to już koniec.

Wycieczka była wyjątkowa, bo uczestniczyła w niej sama Pani Dyrektor Teresa Piotrowska (która już ponad 10 lat nie wyjeżdżała ze swoimi uczniami), a także Pani Bożena Załęska – Przewodnicząca Rady Rodziców. Ponadto, w wycieczce udział wzięło kilka mam: Pani Ewa Bajno Pani Ewa Cieślak, Pani Renata Kamińska oraz dwie babcie Pani Barbara Parzuchowska i Pani Zofia Skowrońska, które pomagały w opiece nad dziećmi. Być może właśnie dlatego uczniowie byli wyjątkowo grzeczni. Wszystko to sprawiło, że wyjazd na pewno będziemy mile wspominać.

I jeszcze jedno, wycieczka częściowo była sfinansowana przez sponsora. Za okazaną pomoc gorąco dziękujemy!

(zdjęcia w fotogalerii)

  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości