Witamy na naszej stronie

LogowanieGóra grosza 2012
Samorząd Uczniowski 2011/2012

GÓRA GROSZA

Kolejny raz w dniach 26 listopada-7 grudnia 2012r. Samorząd Szkolny będzie zbierał pieniądze w ramach akcji Góra Grosza, która polega na tym, iż uczniowie wraz z nauczycielami ze szkół w całej Polsce organizują zbiórkę drobnych monet o nominałach od 1 do 50 groszy, a uzyskane środki zostają wykorzystane na pomoc najbiedniejszym dzieciom. Głównym celem akcji jest tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących domów dziecka. Zebrane środki tak jak w latach ubiegłych zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych domów zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Każdy kto chciałby wesprzeć akcję ma taką możliwość, codziennie w naszej szkole będzie przeprowadzana zbiórka "grosiaków". Za jeden grosz nie można nic kupić, jednak jeśli uzbieramy olbrzymią "górę grosza", to naprawdę możemy zebrać ogromny fundusz.

W ramach tej akcji to dzieci pomagają dzieciom i przez te dwa tygodnie będą zbierać drobne monety na pomoc dla domów dziecka czy rodzin zastępczych. Według statystyk 22 tys. dzieci przebywa w domach dziecka, a 62 tys. – w rodzinach zastępczych, więc jest komu pomagać, a dzieciaki czekają na waszą pomoc

POMÓŻMY!!!


  Joomla themes created by Lonex.

Kalendarz

Pogoda

Polecane strony:

Goście

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości